وقتی روز به‌ روز بزرگتر می‌شوی

روایت رشد من

کلیاتی درباره من

فاطمه حسینی‌ام؛ یک دهه هشتادی، سمپادی، وگن، INTP و گیلانی که دست به قلم شده. 

از سال حدوداً 92 وبلاگ‌نویسی را شروع کردم. وبلاگ‌های مختلفی عوض کردم و آخر سر هم به اینجا رسیدم. معمولاً زیاد تزم را تغییر می‌دادم. یک‌ دوره محاوره‌ای و شکسته داشتم و بعد فاز ادبی نوشتن و خروج از محاوره به من دست می‌داد. چیزی را در نوشتن جست‌وجو می‌کردم که صرفاً روزانه‌نویسی نبود. نمی‌دانستم که چه بود. بنظرم دیر به اینکه از نوشتن چه می‌خواهم رسیدم، هنوز هم کامل نرسیده‌ام ولی در مسیرش قدم‌های بیشتری برداشته‌ام. اکنون هم آنچنان آزادانه که همیشه می‌خواستم، نمی‌نویسم چون می‌دانم که آزادانه از هرچیزی نوشتن، پیش‌زمینه‌ای می‌خواهد و در خیلی از مسائل حس می‌کنم پیش‌زمینه و مطالعه‌ی کافی را نداشته‌ام. 
هدف از نوشتن برای من، رشد است. رشد در نوشتن، رشد در خواندن و رشد در سبک زندگی‌ام. 
برایم مهم است واژه‌ها کجا و چگونه به‌کار بروند. وسواس ندارم اما به اینکه باید از واژه‌ها و عباراتْ درست استفاده کنیم، معتقدم. مثلاً اعصابم خرد می‌شود اگر یک گروهی را به طورکلی محاکمه کنیم وقتی که «اکثریت» آن گروه مستحق این هستند! من به این‌ نادیده‌گرفته‌شده‌ها فکر می‌کنم و برایم مهم‌اند. حداقل در حرف‌های خودم سعی در مراعات این‌ها دارم.
موضوعات مورد نوشتن من، متنوع است. همان‌طور که از نام وبلاگم پیداست، اینجا حرف، حرف از بزرگ شدن است. بزرگ شدن‌های روحی و جسمی، اجتماعی و فردی و هر نوع بزرگ شدنی که مرا بهتر از چیزی که اکنون هستم بکند.
عنوان وبلاگم را دوست دارم و بخاطر همین از وب قبلی تا اینجا به آن دست نزده‌ام حتی اگر تکراری باشد. در تکاپو بودن و در رشد بودن، بزرگ شدن و تلاش کردن را از روز به روز بزرگ‌شدن می‌فهمم و این‌ها از پایه‌های زندگی‌ام هستند.
خودسانسوری، مخصوصاً در وبلاگی که برخی آشنایان آدرسش را دارند، حتمی‌ست. نه زیاد، نه به کررات اما باعث تجدیدنظرهایی در انتخاب موضوعات پست‌ها یا سخن گفتن کم و زیاد از افراد نزدیکم خواهد شد. 
از خیلی از پست‌های قبلی‌ام دل خوشی ندارم اما باید بمانند چون بخشی از من‌اند؛ هرچند گاهاً بچگانه و پیش پا افتاده. آن‌ها را به عنوان خاطره می‌گذارم و رها می‌کنم و فصلی جدید از بزرگ شدن را آغاز.

امروز، شانزده آبان سال ۹۷ است.

برای بیشتر شناختنِ من (قدیمی اما جالب برای یک نگان گذرا به شخصیتم)
About Me
فاطمه‌ام؛
یک دهه هشتادی، وگن و گیلانی.
نویسندگان
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان